Volný čas

Letní aktivity:

Visalaje jsou ideální výchozí místo pro turistiku, cykloturistiku a houbaření (Lysá hora, 1323m vzdálená 8km, Bílý Kříž, Gruň, Morávka, Staré Hamry). Na naší louce je k dispozici písečné volejbalové hřiště se sítí, upravované travnaté fotbalové hřiště, v oplocené zahradě nadzemní bazén 3m, houpačky, skluzavka, pískoviště a kuželky. Za pozornost určitě stojí krásné venkovní koupaliště v podhorské obci Morávka v areálu AutoClub Hotelu vzdálené cca 13 km, letní i krytý aquapark Olešná s novým dětských multifunkčním hřištěm ve Frýdku-Místku cca 28km (bazény, tobogány, divoká řeka, whirpool, parní kabiny, masážní trysky, vzduchová lehátka), letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí a v Havířově, přehrada Olešná a Baška, přírodní koupání u řeky Morávky.

Zimní aktivity:
  • - lyžařský areál Visalaje vzdálený 350m - TJ Sokol Staré Město (délka 300m, dětský vlek)
  • - lyžařský areál TJ Radegast ve vzdálenosti 2km (délka 500m, dětský vlek, umělé zasněžování)
  • - lyžařský areál Biocel-Zlatník, cca 3km (2 vleky 450m a 250m, noční lyžování, lyžařská škola)
  • - běžecká trať upravena strojově vedena kolem našeho objektu
  • - možnost sáňkování a bobování přímo u naší chalupy  

Výlety do okolí:
Pro děti:
-  Dino park v Doubravě u Ostravy (nově otevřený park s pohyblivými i statickými modely ještěrů v životních velikostech, z nichž někteří vydávají také zvuky, jedná se  největší park svého druhu v ČR).
-  Gibon park v Rožnově pod Radhoštěm (zábavní centrum pod širým nebem s atrakcemi jako lanové centrum, obří lanovka, dětský park, rotobal, minigolf, dětská překážková dráha, novinkou je Zorb - jízda v třímetrové kouli)
-  Bobová dráha u ski areálu v Mostech u Jablunkova s délkou 950m. Navíc v areálu můžete využít lanové centrum, sjezd na laně Goroluszus, lezecké stěny, horské koloběžky, bungee a dětské trampolíny, střelba z luku, paintball, bikepark a mnohem více.
-  ZOO, svět miniatur MINIUNI, hornické muzeum Landek Park v Ostrava

jízdárna Skalický dvůr ve Skalici u Frýdku-Místku (po domluvě možnost vyjížďky do okolní přírody a vození dětí i předškolního věku s doprovodem)

Ostatní:
-  malebné městečko Štramberk (hrad Štramberk s věží zvanou Trúba vysokou 40m, "Zlatá ulička" pod hradem s valašskými roubenými domy z 18. století, jeskyně Šipka, botanická zahrada a arboretum ve starém vápencovém lomu, Aqua Terra-mini zoo pro děti ( tropické ryby, hadi, ještěři, drápkaté opičky), pro mlsné jazýčky je zde tradiční perníková pochoutka - "Štramberské uši"
-  Muzeum aut v Kopřivnici
-  zřícenina hradu Hukvaldy s nádhernou dančí oborou
-  Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm (Dřevěné městečko, Mlýnská dolina)
-  Pustevny (6 km od Rožnova pod Radhoštěm) - z Trojanovic vede sedačková lanová dráha, nenáročná 4 km dlouhá trasa z vrcholu Pusteven kolem vyhlídkového altánu Cyrilka, sochy Radegasta ke kapli na vrcholu Radhoště

Navštivte:

Mapa

Adresa:
Chalupa Visalaje

Krásná  122

     739 04 Pražmo

okres Frýdek-Místek

najít na mapy.cz